Muziek
Het laatste Alzheimer Café Rijswijk van dit seizoen, op dinsdag 26 juni aanstaande, staat in het teken van muziek. Muziek raakt mensen in het hart en brengt ze in beweging. Dit geldt zeker voor mensen die aan dementie lijden. Zij hebben vaak baat bij muziek, de melodieën roepen herinneringen op. Muziek verdwijnt als laatste uit het geheugen. Te gast deze avond is Cunera van Heerden, muziektherapeut. Zij vertelt meer over de invloed die muziek heeft op dementie.
Aanvang en plaats
Het Alzheimer Café vindt plaats in Wijkcentrum Stervoorde aan de Dr. H.J. van Mooklaan 1 in Rijswijk. De deuren gaan om 19.00 uur open. De toegang is gratis. Het programma begint om 19.30 uur met een gesprek. Na de pauze is er tijd voor het stellen van vragen. Daarna is het mogelijk om tot 21.30 uur na te praten met bezoekers, vrijwilligers en hulpverleners.
Bereikbaarheid en mantelzorgondersteuning
Wijkcentrum Stervoorde is met de auto en openbaar vervoer (buslijnen 18 en 30) prima te bereiken. Belangstellenden die het Alzheimer Café willen bezoeken, maar hun partner met dementie niet mee willen nemen en niet alleen willen laten, kunnen bij mantelzorgconsulenten Wallie van Yperen en Manon van Oostenbrugge informeren of een vrijwilliger hun partner gezelschap kan houden. Dat kan via 070 - 757 92 56 of via mantelzorg@welzijn-rijswijk.nl.
Over het Alzheimer Café
Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats waar mensen met dementie, hun partners, familieleden en andere belangstellenden elkaar in een ongedwongen sfeer kunnen ontmoeten en ervaring kunnen uitwisselen. De doelstelling is voorlichting geven over dementie en de gevolgen er van bespreekbaar maken.